Поширені запитання
Навіщо потрібна монографія в Scopus?
Публікація монографії на ресурсі, індексованом наукометричною базою даних Scopus, дає ряд переваг, зазначених нижче:
• Монографія, індексована Scopus, – це завідомо якісний продукт як наукова візитка вченого на світовій арені.
• Потенційне підвищення індексу Хірша. Якщо Ваша монографія увійде до складу БД Scopus, це забезпечить підвищення видимості Вашої монографії в декілька разів, відкривши можливість доступу до метаданих Вашої монографії багатомільйонної аудиторії всього світу. Це означає значне підвищення шансів на активне цитування Вашої монографії користувачами Scopus, тобто підвищення h-індексу по Scopus і, як наслідок, Ваших рейтингових позицій.
• Вчений з наявністю монографій, індексованих Scopus, має більше шансів на отримання грантів на дослідження.
• Установа, де працює вчений, який має монографії, індексовані Scopus, також піднімається в рейтингу ВНЗ, що дає більше шансів на отримання коштів від держави або зарубіжних наукових фондів, від грантодавців, для поповнення або оновлення науково-технічного забезпечення, на розвиток бібліотек, а також на публікації досліджень за рахунок установи.
• Вченого, який має високий h-індекс по Scopus, а також системні наукові роботи, видані в форматі монографій, індексованих Scopus, частіше запрошують виступити експертом або взяти участь в міжнародному проекті.
Як монографія буде відображена в профілі вченого в Scopus? Як це підвищить рейтинг вченого?
У профілі вченого в Scopus публікації відображаються відповідно до метаданих, поданих видавництвом. Наше Видавництво подає монографії як «Book» і в профілі відображаються таким же чином.
Підвищення рейтингу базується на кількості цитувань Вашої роботи і залежить від її наукової якості. ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», як Видавець, представляє її на різних світових ресурсах, в тому числі найбільш престижних, зокрема Scopus.
Чи можна перевидати монографію в Скопусі?
Все залежить від Видавця та його політики щодо наукової новизни і принципів відбору рукописів. Наше видавництво приймає в роботу рукописи монографій, не виданих раніше.
Чи можу я опублікувати дисертацію під виглядом монографії?
Ви можете подати опубліковану у нас монографію, вже індексовану Scopus, як дисертацію для захисту, якщо вона відповідає вимогам МОН України. Але дисертацію подати як монографію не можна, так як Монографія – це наукова праця, яка має свою новизну: ставлять нові завдання, висувають нові теорії та концепції, проводять нові дослідження та знаходять нові рішення проблем. Ви можете на основі своєї дисертації висвітлити предмет дослідження під іншим кутом зору.
Який буде квартиль у монографії?
CiteScore (Quartiles and Rank) – це показник відображення цитування тільки для журналів, матеріалів конференцій. Таким чином, монографії знаходяться за межами CiteScore, не мають квартилей та не ранжуються як журнали.
Який індекс цитування видавництва?
Індекс цитування – це чисельний показник цитованості наукового журналу або конкретного автора, але не видавництва в цілому.
Через скільки монографія з'явиться в Скопусі?
З дня опублікування монографії до моменту, коли видання з'явиться в профілі автора в Scopus, може пройти від 3 до 6 місяців. У Видавництва немає можливості вплинути на цей процес.
Чи залишається авторське право за авторами монографії і на скільки років?
Публікуючи у нас свою монографію, автор зберігає за собою авторське право.
Термін дії авторських прав відповідає терміну дії майнових прав, згідно з українським законодавством.
Чи може спонсор заплатити за видання монографії і кому будуть належати авторські права в цьому випадку?
Так, спонсор Ваших досліджень може оплатити видання Вашої монографії.
Авторські права зберігаються за авторами, якщо між авторами та спонсором не підписані інші зобов'язання.
Чи можна дати рекламу в нашій монографії?
Можливість, умови та предмет реклами в монографії обговорюються індивідуально.
Якщо мою монографію захочуть купити, хто буде продавцем і хто отримає дохід?
Видавництво публікує монографії за принципом Open Access (у відкритому доступі). Якщо Ваша монографія буде опублікована в закритому доступі і до нас у Видавництво надійдуть запити на придбання друкованого примірника або повного тексту в електронному вигляді, наше Видавництво за цим запитом надасть потенційному покупцеві контакти автора-кореспондента.
Чи можна розмістити монографію в закритому доступі (без повної PDF)?
Так, ми можемо розмістити монографію в закритому доступі, але при цьому метадані (автори, назва публікації, анотація, ключові слова, зміст, список літератури) залишаються відкритими.
Чи присвоюється ISBN на монографію?
Друковані видання монографій обов'язково отримують ISBN print, а електронні – ISBN e-book. Якщо видається одночасно обидві версії публікації, кожна отримує свій ISBN.
Якщо я автор тільки одного розділу, чи буде це зараховано як моя наукова робота?
Так, публікація йде в Вашу «наукову скарбничку», якщо Ви вказані у виданні як один із авторів.
У складі колективної монографії 7 авторів, хто буде відображений на її обкладинці?
Якщо колектив авторів складається з трьох чоловік, на обкладинці вказуються всі три автори.
Якщо кількість авторів більше трьох, тоді вказується, під чиєю редакцією видається монографія.
Як відбувається оплата за підготовку і видання монографії? За яким принципом визначається фінансова частка участі кожного учасника?
Після подачі рукопису на розгляд редакцією (етап І) та обов'язкового подвійного сліпого рецензування, вноситься передоплата (етап II). Після успішного проходження рецензування виставляється інвойс на оплату за підготовку та видання монографії (етап III).
Якщо авторів більше ніж один і кожен бажає оплатити свою частину самостійно, тоді фінансова частка участі кожного учасника визначається і затверджується колективом авторів. В цьому випадку, колектив авторів приймає рішення про автора-кореспондента, який приймає на себе функції відповідальної особи за виконання всіх пунктів Видавничого договору, а фінансова частка кожного співавтора відбивається у Видавничому договорі на підставі Угоди, підписаної всіма авторами.
Увага! Видавництво не приймає участі в обговореннях і розподілі фінансових часток авторів.
Автор-кореспондент несе відповідальність за контроль і своєчасне внесення оплат від усіх авторів.
Видавництво приступає до етапу IV після повної оплати інвойсу. У разі порушення умов або термінів оплати одним з авторів (якщо колектив авторів вирішив оплачувати інвойс на основі пайової участі співавторів), видавництво не приступає до етапу IV і виконує наступні дії:
1. Внесена передоплата (етап II) зараховується як оплата за послуги з рецензування.
2. Робота над монографією припиняється, а внесені оплати (частки) авторів повертаються з урахуванням відрахувань витрат Видавництва, або «заморожуються» на 30 календарних днів згідно з Договором. По закінченню цього терміну, якщо оплата не надійшла в повному обсязі, внесені оплати (частки) авторів повертаються з урахуванням відрахувань витрат Видавництва.
Чи передбачена знижка для автора-кореспондента (провідного автора, організатора...)?
Фінансова лояльність з боку Видавництва до автора-кореспондента не передбачена. Необхідно відзначити, що автор, який веде не тільки організаційні питання, а й редакторські, може бути вказаний як "Під редакцією ПРІЗВИЩЕ", наприклад, "За редакцією професора Чугунова І. О."
Як і де буде визначена і вказана інтелектуальна частка участі кожного автора в підготовці рукописи?
Інтелектуальна частка участі кожного автора визначається і затверджується колективом авторів.
Інтелектуальна частка участі кожного автора вказується в Ліцензійніому договорі та в монографії в розділі Автори, з конкретизацією, над якою частиною рукопису працював кожен автор.
Видавництво не приймає участь у визначенні інтелектуальної частки участі кожного автора та авторських суперечках. Видавництво дотримується політики COPE, рекомендуємо ознайомитися https://publicationethics.org/news/authorship-and-contributorship-editor-view-and-research-institution-view
Як відбувається процедура підпису Видавничого договору?
Варіант 1. Видавничий договір надсилається поштою автору-кореспонденту. Договір обов'язково повинен бути підписаний кожним автором.
Варіант 2. Видавничий договір можна підписати електронним цифровим підписом в системі «Вчасно». Інструкцію з безоплатного отримання ЕЦП висилаємо додатково.
Варіант 3. Авторам-іноземцям, які знаходяться за межами України, Видавництво йде назустріч і дозволяє надіслати електронною поштою підписаний відсканований договір.
Якою мовою подається пакет документів, якщо автор або колектив авторів не з України?
Всі супровідні документи подаються англійською мовою. Видавничий договір і Ліцензійний договір надається Видавцем на укр/англ мовами.
Чи приймаються матеріали/глави українською/російською мовою для публікації монографії в Скопусі?
Наше видавництво приймає матеріали англійською/українською/російською мовою. Але монографії ми видаємо ТІЛЬКИ англійською мовою.
Які вимоги до загального обсягу монографії?
1) Згідно Наказу Міністерства освіти і науки України від 23 вересня 2019 року № 1220 «ВИМОГИ до опублікованої монографії, що подається на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук» монографія має мати обсяг не менш ніж:
– для здобуття наукового ступеня доктора гуманітарних чи суспільних наук – 15 авторських аркушів (тобто 333 сторінки по 1800 знаків з пробілами);
– для здобуття наукового ступеня доктора природничих чи технічних наук – 10 авторських аркушів (тобто 222 сторінки по 1800 знаків з пробілами);
– для здобуття наукового ступеня кандидата гуманітарних чи суспільних наук – 8 авторських аркушів (тобто 178 сторінки по 1800 знаків з пробілами);
– для здобуття наукового ступеня кандидата природничих чи технічних наук – 6 авторських аркушів (тобто 133 сторінки по 1800 знаків з пробілами);
2) Кожен ВНЗ має свої внутрішні постанови щодо вимог до видання монографії. Наприклад, Національний університет «Львівська політехніка» від своїх науковців вимагає не менш ніж 8 авторських аркушів (тобто 178 сторінки рукопису по 1800 знаків з пробілами), Одеський національний економічний університет – не менш ніж 10 обліково-видавничих аркушів (тобто 222 сторінок по 1800 знаків з пробілами рукопису та технічної інформації видавництва), а Національний університет біоресурсів і природокористування України спирається на накази МОН України.
Таким чином, наше видавництво не має конкретних обмежень щодо обсягу видання, але автор має звернути увагу на вимоги МОН України та своєї установи.
Зазначаємо, що за внутрішньою політикою видавництва ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» мінімальний обсяг рукопису – 200 сторінок по 2000 знаків з пробілами.
Який мінімальний обсяг рукопису?
Мінімальний обсяг рукопису становить 200 авторських сторінок формату А4, шрифт Times New Roman, 14 pt, міжрядковий інтервал 1.
Для довідки: одна авторська сторінка формату А4 в середньому містить 2000 знаків з пробілами.
Чи змінюється загальна вартість видання, якщо кількість сторінок перевищує мінімально необхідні 200?
Так, якщо кількість сторінок збільшується, збільшується і вартість видання. Це розраховується індивідуально після подачі рукопису та до підписання Видавничого договору.
Скільки рецензій має бути у рукопису?
Крім 2 рецензій від Ваших рецензентів і 1 рекомендації від Установи, Ваш рукопис обов'язково буде додатково прорецензовано як мінімум одним нашим рецензентом, який/і є фахівцем/ями в даній предметній області.
Чи є верстка рукопису обов'язкової послугою видавництва?
Верстка макета монографії виконується виключно видавництвом.
Чи обов'язкова перевірка тексту, якщо рукопис подається вже на англійській мові? Яка різниця в ціні між перекладом і перевіркою перекладу тексту?
При подачі рукописи англійською мовою, професійна перевірка тексту є обов'язковою. Різниця в ціні між професійним перекладом і перевіркою становить приблизно 50%.
Як і де можна підібрати посилання на літературу для монографії?
Посилання на літературу вказують на ті джерела, які були використані в процесі підготовки та написання рукопису. Такі джерела, крім Ваших власних публікацій, можуть бути знайдені в будь-яких наукометричних базах даних, репозиторіях, бібліотеках, наприклад: CrossRef, ScienceDirect, EBSCO, DOAJ, ICI World of Journals, Worldcat та ін.
За якими вимогами оформлюється список літератури? Скільки коштує оформлення або перевірка оформлення одного джерела?
Список літератури оформляється згідно з міжнародним стандартом АРА https://apastyle.apa.org/.
У вартість монографії мінімально необхідного обсягу вже включено оформлення видавництвом до 200 джерел.
Вартість оформлення кожного додаткового джерела включена у вартість додаткової сторінки.