Конфлікт інтересів
В інтересах прозорості та для того, щоб допомогти читачам сформувати власну думку про можливу упередженість, ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» просить авторів декларувати будь-які конкуруючі фінансові та/або нефінансові інтереси щодо описаної роботи.
Визначення. Метою даної політики конфлікту інтересів є як фінансові, так і нефінансові інтереси, які можуть безпосередньо підірвати або сприйматися як підриваючі об'єктивність, цілісність і цінність публікації за допомогою потенційного впливу на судження та дії авторів щодо об'єктивного уявлення даних, аналізу та інтерпретації.
Фінансовий конфлікт інтересів включає в себе будь-яке з наступного:
-
Фінансування: підтримка досліджень (включаючи заробітну плату, обладнання, витратні матеріали та інші витрати) організаціями, які можуть отримати або втратити в фінансовому відношенні через публікацію даних, представлених в рукописі. Повинна бути розкрита конкретна роль спонсору в концептуалізації, розробці, зборі даних, аналізі, вирішенні опублікувати або підготовці рукопису.
-
Зайнятість: недавня (за участю в дослідницькому проекті), існуюча або очікувана зайнятість в будь-якій організації, яка може отримати або втратити в фінансовому відношенні через публікацію даних, представлених в рукописі.
-
Особисті фінансові інтереси: акції або частки в компаніях, які можуть отримати або втратити в фінансовому відношенні шляхом публікації даних, представлених в рукописі; плата за консультацію або інші форми винагороди (включаючи компенсації за участь в симпозіумах) від організацій, які можуть отримати або втратити в фінансовому відношенні; патенти або патентні заявки (що присуджені або знаходяться на розгляді), подані авторами або їх установами, на вартість яких може вплинути публікація. Для патентів і патентних заявок вимагається розкриття такої інформації: заявник патенту (будь-то автор або установа), ім'я винахідника (ці), номер заявки, статус заявки, конкретний аспект рукопису, описаний в заявці на патент.
Нефінансові конкуруючі інтереси:
Нефінансові конкуруючі інтереси можуть приймати різні форми, включаючи особисті або професійні відносини з організаціями та приватними особами. Ми рекомендуємо авторам і рецензентам оголошувати будь-які неоплачувані ролі або відносини, які можуть вплинути на процес публікації. Приклади нефінансових конкуруючих інтересів включають (але не обмежують) наступні:
- Неоплачуване членство в уряді або неурядовій організації.
- Неоплачуване членство в адвокатській або лобістській організації.
- Неоплачувана консультативна посада в комерційній організації.
- Написання або консультації для освітньої компанії.
- Виступ в якості експерта-свідка.
Відсутність конфлікту інтересів або їх наявність констатується в рукописі.
Авторами надається форма про конфлікт інтересів. Форма не публікується у відкритому доступі та може бути надана тільки за запитом (наприклад, в процесі подвійного сліпого рецензування), якщо це не порушує конфіденційності даних, представлених у формі.
Ми визнаємо, що деякі автори можуть бути пов'язані угодами про конфіденційність. У таких випадках замість докладного розкриття ми вимагаємо, щоб автори заявили: «Автори заявляють, що вони пов'язані угодами про конфіденційність, які не дозволяють їм розкривати свої конкуруючі інтереси в цій роботі».
Ми не вимагаємо від авторів вказувати грошову вартість своїх фінансових інтересів.
Якщо у рецензента є якийсь конфлікт інтересів щодо рецензованого рукопису, він повинен повідомити про це видавця. В такому випадку рукопис буде передан на рецензування іншому експерту.
Конфлікт інтересів може бути виявлений на етапі подвійного сліпого рецензування (експертної оцінки рукопису) або після публікації. В такому випадку (відповідно до схем COPE «What to do if a reviewer suspects undisclosed conflict of interest in a submitted manuscript» і «What to do if a reader suspects undisclosed conflict of interest in a published article»):
- Редакція зв'яжеться з автором-кореспондентом на предмет уточнення наявності невизначеного конфлікту інтересів.
- Буде проведено розслідування на основі обґрунтувань автора (ів) і рецензента або читача, що заявив про наявність конфлікту інтересів.
- Якщо в результаті розслідування буде виявлено конфлікт інтересів, він буде доданий до монографії. Або будуть внесені відповідні виправлення згідно до політики відгуків рукопису.