Чесна конкуренція - ніхто не заперечує?
DOAJ виходить на високі позиції порівняно з Web of Science або Scopus
Лише 10% ISSN та 10% усіх відомих журналів відкритого доступу охоплені Web of Science або Scopus. DOAJ має найбільшу кількість якісних журналів відкритого доступу на сьогоднішній день!
Хоча багато журналів у Web of Science та Scopus наразі не включені до DOAJ (часто через те, що вони не відповідають критеріям DOAJ), велика кількість якісних журналів відкритого доступу в DOAJ не включена до жодного з цих сервісів (див. рисунок). DOAJ індексує 11 730 журналів, які не можна знайти в Web of Science, і 11 229 журналів, яких немає в Scopus. Таким чином, DOAJ набагато ширше охоплює журнали відкритого доступу, ніж Web of Science чи Scopus.
Нещодавно опубліковане дослідження з використанням даних DOAJ також дійшло висновку, що Web of Science та SCOPUS є менш інклюзивними, ніж DOAJ.
Таким чином, DOAJ підтверджується як унікальна платформа для багатьох журналів відкритого доступу. Зокрема, DOAJ підтверджено як ключовий індекс для африканських журналів! Тим самим державне управління наукою в Африці довело свою провідну позицію в турботі про своїх науковців та цінність їхньої праці!
Визнання DOAJ ключовим індексом для журналів інших країн стане позитивним фактором у зменшенні монополії Web of Science та Scopus. Наука не знає кордонів, тому коли процедура оцінки якості наукової роботи монополізується, страждає сама наука. І докази цього твердження лежать на поверхні: будь-який автор, посилаючи свій рукопис до якогось журналу, задає перше питання: "Чи входить цей журнал до Web of Science та Scopus?". Тобто головним для творця наукової праці є не бажання поділитися своїми розробками зі світом, а прагнення задовольнити формальні вимоги міністерств за критерієм приналежності журналу до двох "розкручених" ресурсів. При цьому викликає подив той факт, що в більшості випадків доступ до видання закривається цими ресурсами, що значно знижує його шанси бути побаченим і оціненим світовою спільнотою. Саме цю проблему і вирішує розміщення видання в DOAJ, як платформі з жорсткими критеріями відбору журналів, підтверджуючи, що якість публікацій в таких журналах може бути вищою, ніж якість публікацій в журналах, що індексуються Web of Science та Scopus.
Безумовно, і Web of Science, і Scopus не проти чесної конкуренції, адже вона дозволяє рухатися вперед, розвиваючись і створюючи нові можливості для розвитку і поширення наукових знань.
Джерело: https://entc.com.ua/en/1702-fair-competition-surely-no-one-minds